Finał V Edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kraju III etap Olimpiady dla Okręgu Dolnośląskiego odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Koszarowej we Wrocławiu – w kolejny piątek (tj. 19 marca) o godzinie 11.30.

Rejestracja uczestników oraz sam test będą tym razem miały miejsce w Instytucie Socjologii (duży budynek na lewo od głównej bramy do kampusu WNS). Uczniów i opiekunów proszę o zebranie się w hallu budynku, skąd o godzinie 11.30 zostaniecie Państwo zaproszeni do sali w której odbędzie się test.

Prosimy uczestników o punktualne przybycie i bezwzględne zabranie ze sobą dowodu osobistego (lub innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem) oraz zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych (tj. posiadanie maseczki przez cały pobyt na naszym wydziale oraz dezynfekcja rąk).

Sam test uczniowie napiszą za pomocą platformy Testportal. Każdy z Uczestników otrzyma na swoją skrzynkę mailową (tą samą, co przy teście okręgowym) wiadomość od Testportal zawierającą kod dostępu do testu. Data rozesłania kodów zostanie ogłoszona na fanpage’u Olimpiady w najbliższym tygodniu. W związku z powyższym proszę poinformować uczniów o konieczności śledzenia mediów społecznościowych Olimpiady oraz własnych skrzynek e-mailowych.

O godzinie 17:00 Komitet Główny Olimpiady zaprasza wszystkich Uczestników do mediów społecznościowych – fanpage Olimpiady na FB, kanał YouTube Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz stronę internetową Olimpiady. Partnerzy Olimpiady, Komitety Okręgowe i Organizatorzy przygotowują dla uczniów serię materiałów i mini-wykładów. Może się tam pojawić kilka informacji potrzebnych do quizu następnego dnia.

W godzinach popołudniowych, po analizie wyników testu, Komitet Główny będzie się kontaktował z częścią uczestników w sprawie organizacji finałowej gali, która zaplanowana jest na następny dzień. Komitet Główny podejmie dwie próby połączenia telefonicznego w odstępie jednej godziny. Jeśli Uczestnik nie odbierze telefonu, wówczas przepada mu szansa wzięcia udziału w quizie. Wieczorem, prawdopodobnie ok. godziny 20:00, nastąpi próbne połączenie.

20 marca w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się quiz i uroczysta gala zakończenia Olimpiady. Stream będzie dostępny na fanpage’u Olimpiady na FB, kanale YouTube i na fanpage’u Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Najlepsza dwunastka Uczestników zmierzy się w quizie, pojawią się nasi Partnerzy i Sponsorzy, a przede wszystkim ogłoszona zostanie lista finalistów i laureatów Olimpiady.